Wat doet een dorpsbelang eigenlijk? Met die vraag is het dorpsbelang Steenwijkerwold eerst maar eens begonnen. Met nieuwe gezichten, die elkaar heel goed, niet of nauwelijks kennen is het mooi om georganiseerd en onder begeleiding met elkaar te starten. Die eer was aan Stimulanders Linda Baarslag en Joukje Hijlkema. “We hebben na deze avond gekozen voor een uniforme rol voor alle bestuursleden”, legt bestuurslid Desiree Hof uit. “We hebben geen voorzitter en van de bestuursleden had niemand die ambitie. We kwamen er dankzij Linda en Joukje achter dat dat ook niet per se nodig is. Dat was een eyeopener voor ons”, vertelt Desiree, die inmiddels nu een aantal maanden met tevredenheid deelneemt aan het bestuur. “Dit geeft een natuurlijke taakverdeling, maakt je als bestuur laagdrempelig en we kunnen elkaar makkelijk vervangen.”
Positieve sfeer
De eerste avond stond bij Rol & Positie een uitgebreide voorstelronde centraal voor het nieuwe bestuur. “We kregen ook de opdracht om iets positiefs over elkaar te zeggen. Dat was ontzettend leuk. Anderen mensen haken daar weer op aan. Dat geeft direct een positieve sfeer”, blikt Desiree enthousiast terug op deze mooie start en het veilige gevoel dat ze daarbij ervoer. “Joukje en Linda zijn hele toegankelijke dames met veel kennis van zaken. Ze maken makkelijk verbinding en zijn al snel onderdeel van de groep, terwijl ze ook de groep blijven sturen.”
‘Best veel taken in te vullen’
De tweede avond stonden de rollen en taken centraal. Daarbij leverde de bijbehorende competenties veel leuke discussies op. “Tjonge, best heel veel wat we met elkaar in moeten vullen. Gelukkig stonden we wel met zijn tienen rond het biljart. Het maakt enorm zichtbaar wat iedereen doet en weer eigen taken heeft die bij hem of haar passen”, aldus Desiree, die zich bezighoudt met woningbouw, speeltuinen vergroenen, het Kabouterpad en de Wold-krant.