Duiken met een beperking? Dat kan!

26 oktober 2021

Hans Hollander, oud-voorzitter van duikteam De Oester in Kampen, introduceerde drie à vier jaar geleden het Lucky Fin-programma bij zijn duikteam. De reden? Zodat mensen met een verstandelijke of lichamelijke beperking ook de mogelijkheid hebben om te duiken.

Hans Hollander: ‘Het Lucky Fin-programma bestond al veel eerder. Binnen onze vereniging De Oester was er een instructeur die al actief betrokken was bij een Lucky Fin-programma in een andere stad en hij wilde dit project ook bij zijn eigen vereniging introduceren. Wij hebben toen een plan geschreven en besloten dit uit te voeren.’

‘Een ding waar we bij de opstart meteen al bijna op vast liepen, waren de kosten. Je hebt materialen nodig en duikinstructeurs moeten een bevoegdheid behalen om met beperkten te mogen duiken. Een duikset kost zo’n 1000 euro dus we wisten dat het project wel wat zou gaan kosten. We vonden niet dat de kosten die we voor het nieuwe Lucky Fin-programma zouden maken in verhouding stonden met de kosten die we maakten voor de leden die al langer lid bij ons waren. We wilden de contributie van onze leden dus niet gebruiken voor de opstart van dit nieuwe initiatief.’

‘Je moet dan op zoek gaan naar fondsen of sponsoring en op die manier het budget verzamelen voor het project. Fondsen die geld ter beschikking stellen, willen vaak een begin en een eind van een project zien. Wij wilden er alleen geen einddatum aan koppelen: het is een project dat we willen blijven organiseren. Hierdoor was het erg lastig om fondsen te vinden die bereid waren ons initiatief te steunen. Ik denk dat we in totaal bijna negen fondsen hebben aangeschreven waar we aan het eind van de aanvraagprocedure toch op een aantal kleine punten werden afgewezen.’

‘Op een maatschappelijke beurs in Kampen kwamen we in contact met de 4D-makelaar Rienke Vedders-Dekker. Zij is bij ons langs geweest en ik denk dat dat wel het doorslaggevende moment is geweest voor de toekenning van de subsidie. Dit was voor ons natuurlijk heel bijzonder omdat we toen de materialen konden aanschaffen en mensen konden opleiden. Hierdoor konden we eindelijk van start gaan en echt mensen gaan werven voor ons nieuwe project. We zijn super blij met de hulp van de 4D-makelaar!’

Het Lucky Fin-programma is onderdeel van de 4D mini docu ‘Van idee naar werkelijkheid’. Deze kun je hier bekijken.

Meer informatie over het 4D-programma is te vinden op www.stimuland.nl/4D. De projectleider van 4D is Annemarie Dubbinkadubbink@stimuland.nl  | M 06 – 51 62 58 81.

Het 4D-programma is een invulling van het beleidsterrein Sociale Kwaliteit van de provincie Overijssel. De provincie wil mogelijkheden bieden aan mensen met een goed idee voor de leefbaarheid hun omgeving.